“Tea House Ronnefeldt “ tika dibināta 1823. gadā Frankfurtē. Ronnefeldt ir pasaules slavena tējas ražotne ar iedibinātām tradīcijām un vēsturi, tā piedāvā klientiem vairāk nekā 350 tējas šķirnes no labākajiem tējas dārziem pasaulē. Skaidra un gudra filozofija "Vissvarīgākais ir kvalitāte!" ļauj tējas ražotnei palikt izcilai tik daudzus gadus. Ronnefeldt tēja ir pārstāvēta labākajās viesnīcās, restorānos un gastronomijas veikalos vairāk nekā 80 pasaules valstīs.

Ar rokām vākta tēja saskaņā ar „divu lapu un vienu pumpuru” principu (two leaves and one bud). Rūpīgi apstrādāta tā  izceļas ar izsmalcinātu garšu, kas garantē vislielāko baudījumu un pagatavošanas vieglumu. Īpaša uzmanība tiek pievērsta tējas iepakošanai.

Sagatavošanas ērtībai ir izstrādāti vairāki Ronnefeldt tējas iepakojuma veidi:

Tea Couture: beramā lapu tēja.

Joy of Tea®: beramā lapu tēja- safasēta maisiņā krūzītei.

Teavelope®: tējas maisiņi krūzītei.

Loose Leaf: beramā lielo lapu tēja.

Leafcup: Beramā tēja porcijās krūzītēm.



Neatkarīgi no izvēlētā tējas pasniegšanas veida - Ronnefeldt būs pareizā izvēle!

Ronnefeldt ilgtspējīgas attīstības mērķi

 

Tēja tiek ražota izmantojot Orthodox ražošanas metodi, kur tējas ražošana aizņem 20-24 stundas.

Visas Ronnefeldt tējas ražo ievērojot tradicionālas metodes:

Kaltēšana.

Vispirms tējas lapas "atpūšas" apmēram 12-18 stundas tvaika silē - kur tējas lapas tiek pakļautas karstai gaisa plūsmai. Šis process norit līdz lapas zaudē lielāko daļu mitruma satura un apjoma.

Veltnēšana. 

Velmēšanas iekārta ar rotējošiem diskiem saspiež tējas šūnas. Šajā procesā izdalās ēteriskās eļļas. Ēterisko eļļu un skābekļa kombinācija noved pie fermentācijas. Tējas ražošanā šo procesu sauc par "fermentāciju", bet patiesībā tā ir "oksidācija".

Fermentācija/Oksidēšanās.

Fermentācija, ko izraisa velmēšana, ir oksidācijas process, kas ilgst aptuveni 2-3 stundas atkarībā no apkārtējās vides temperatūras un mitruma. Lapas iegūst vara nokrāsu un rodas tipisks tējas aromāts.

Žāvēšana.

Pēc apstrādes visas tējas jāizžāvē. Atlikušo mitrumu no tējas noņem žāvētāji, kuru temperatūra sasniedz apmēram 90° C. Šis process aizņem aptuveni 20 minūtes un tiek rūpīgi uzraudzīts, lai nodrošinātu, ka tēja iegūst patīkamu garšu. Žāvēšanas beigās atlikušais mitrums sasniedz 3 procentus.

Šķirošana.

Pēdējā posmā tēja tiek šķirota atbilstoši lapu veidam, izmantojot vibrējošus sietus. Šīs šķirošanas rezultātā tiek iegūtas četras galvenās lapu kategorijas : augstas kvalitātes lapu tējas, lauztās tējas, atbirumi (fanningi)  un putekļi. Tējas putekļi neatbilst Ronnefeldt kvalitātes prasībām, tāpēc tie nenonāk pārdošanā.

Melnā tēja.

Populārākā tēja pasaulē. Tāpat kā baltā, zaļā un ūlonga tēja, arī melnā tēja tiek izgatavota no auga Camellia Sinensis. Galvenā atšķirība ir tējas lapiņu apstrāde pēc novākšana. Melnā tēja garšas ziņā ir krietni spēcīgāka par balto vai zaļo tēju - galvenā atšķirība ir tējas lapiņu apstrāde pēc novākšanas. 

Zaļā tēja.

Zaļā tēja jau kopš seniem laikiem ir daudzu kultūru viens no populārākajiem dzērieniem. Par tējas dzimteni tiek uzskatīta Ķīna. Pēc grauzdēšanas lapiņas tiek satītas ar rokām vai ar speciālām mašīnām. Zaļā tēja ir bagāta ar antioksidantiem, kas pozitīvi ietekmē imūnsistēmu. Gatavojot zaļo tēju - svarīgi ir neizmantot pārāk karstu ūdeni, jo tas uzreiz padarīstēju rūgtu (tā ir visizplatītākā kļūda). Ieteicamā ūdens temperatūra ir aptuveni 80°C.


Tējas maisījumi.

Ne mazāk populāri ir tēju maisījumi. Tie sastāv no vairākām daļām, bāzes, pavadošajiem augiem, krāsas, smaržas un garšas. Mūsdienās par tējas maisījumiem sauc gan no vairākiem tējas veidiem sastāvošu tēju, gan tējas ar piedevām – augļiem, ziediem, garšvielām, ēteriskajām eļļām. Daudzām tējām nosaukumi jau ir kļuvuši vispārīgi, piemēram -  Earl Grey,  English Breakfast.

Mača tēja.

Mača ir zaļās tējas pulveris. Šis pulveris ir samalts no labākajām jaunajām lapām, kuras audzē plantācijā pašos Japānas dienvidos saskaņā ar stingriem bioloģiskās lauksaimniecības standartiem. Visbiežāk no mačas gatavo tējas, bet to izmanto arī gatavojot kūkas, saldējumu, smūtijus, lieto arī kā uztura bagātinātāju. Augstākās kvalitātes tējas raža tiek ievākta ar rokām un tikai reizi gadā. Tējas kvalitāti nosaka pēc aminoskābju daudzuma.